Newsroom
  • Xella.nl
  • Contact
  • Nieuws
  • Pers
  • Thema
    • Bouwsystemen
    • Brandveiligheid
    • Digitalisering
    • Duurzaamheid
    • Innovatie
    • Partnership
    • Renovatie
  • Beter bouwen doen we sámen
zoeken
  • Nieuws
  • Pers
  • Thema
    • Bouwsystemen
    • Brandveiligheid
    • Digitalisering
    • Duurzaamheid
    • Innovatie
    • Partnership
    • Renovatie
  • Beter bouwen doen we sámen

Wat doet Xella op ... Curaçao?

In Nederland realiseert Xella geregeld bijzondere en prachtige projecten met cellenbeton (Ytong, Hebel en Multipor) en kalkzandsteen (Silka) van Xella, maar ook over de grens zijn genoeg pareltjes te vinden. In onze rubriek Wat doet Xella in …? besteden we aandacht aan inspirerende, internationale projecten. Deze keer: de renovatie van het Marriott hotel op tropisch Curaçao.

25 juli, 2017

De gloriedagen van het Marriott hotel in Piscadera (midden-Curacao) zijn slechts een herinnering. Het ooit zo luxe vakantieverblijf herbergt al ruim twee jaar geen gasten meer, maar verzamelt enkel stof. Aan de Nederlandse projectontwikkelaar Piscamar de schone taak om de glans terug te brengen en het hotel te renoveren.

Optopppen met het Ytong CascoSysteem

Daarnaast breidt het Marriott hotel uit met 86 nieuwe kamers. Daarvoor wordt een compleet nieuwe (vierde verdieping) op het hotelcomplex gebouwd. Piscamar kiest voor het lichte Ytong CascoSysteem als bouwmateriaal, vertelt  Bart Malkus, projectcoördinator bij Xella. ‘De fundering is destijds gebouwd om het gewicht van het bestaande hotel te dragen, die is niet berekend op een extra verdieping. Daarom zocht de projectontwikkelaar een lichtgewicht bouwsysteem – het Ytong CascoSysteem, dat speciaal geschikt is voor optoppen, bleek de juiste oplossing.’

 

Het Ytong CascoSysteem bestaat uit prefab cellenbeton cascopanelen, lateien, vloerplaten, dakplaten, separatiepanelen en blokken. Deze worden in 80 containers aangeleverd op de bouwplaats, inclusief gereedschap en lijm. De onderdelen hoeven alleen nog maar in elkaar gezet te worden. Hierdoor kan de aannemer snel meters maken en een korte bouwtijd realiseren.

De lokale aannemer heeft (nog) geen ervaring met cellenbeton. Daarom reist een delegatie van Xella begin augustus af naar Curaçao om de bouw te begeleiden. Malkus: ‘Wij zorgen dat er vaart in de bouw komt. Zo kan één ploeg de nieuwe Ytong binnenwanden plaatsen op de bestaande verdiepingen, werkt een ander team met de kimblokken en is een derde ploeg gelijktijdig bezig met de  dragende panelen op de nieuw te bouwen verdieping.’

Het vernieuwde Marriott Hotel opent eind 2017 haar deuren.

Meer weten?

  • Lees hier dan over de uitbreiding van het Preston Palace.
  • In de vorige editie van Wat doet Xella in...? was Polen aan de beurt.
    Lees hier over de renovatie van de oude markthal.

#ytong #Ytong CascoSysteem #Optoppen #Slider #toekomstgericht bouwen #2017 #Bouwsystemen

Laatste berichten

  • Slimmer, groener en efficiënter bouwen in 2025

    De bouwsector kijkt in 2025 uit naar een jaar vol innovaties en uitdagingen. Al jaren kampt de secto

    Lees meer
  • The MusicSpace: 18 innovatieve studio's gebouwd met Ytong

    In september opende The MusicSpace in Utrecht zijn derde en grootste locatie tot nu toe, met maar li

    Lees meer
  • Bouwbedrijf M.J. de Nijs en Xella vinden elkaar op veiligheid

    Xella is, vanwege haar strikte veiligheidsbeleid, door Bouwbedrijf M.J. de Nijs en Zonen gevraagd vo

    Lees meer

Links

 

Links

  • Brandveiligheid
  • Bouwsystemen
  • Digitalisering
  • Duurzaamheid
  • Innovatie
  • Partnership
  • Renovatie
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Youtube
  • Google+
2021 Xella International. All rights reserved.

Links

  • Algemene voorwaarden
  • Impressum
  • Data privacy