Newsroom
  • Xella.nl
  • Contact
  • Nieuws
  • Pers
  • Thema
    • Bouwsystemen
    • Brandveiligheid
    • Digitalisering
    • Duurzaamheid
    • Innovatie
    • Partnership
    • Renovatie
  • Beter bouwen doen we sámen
zoeken
  • Nieuws
  • Pers
  • Thema
    • Bouwsystemen
    • Brandveiligheid
    • Digitalisering
    • Duurzaamheid
    • Innovatie
    • Partnership
    • Renovatie
  • Beter bouwen doen we sámen

Silka brengt ‘kloosterlingen’ comfort

In Nijmegen wordt een bijna honderd jaar oud klooster getransformeerd tot 16 woningen en 5 appartementen. Silka kalkzandsteen zorgt er voor thermisch comfort en hoogwaardige brandwering.

26 juni, 2017

Het voormalig klooster- en schoolgebouw Cum Laude in Nijmegen is een icoon dat gekoesterd wordt in de stad. De waarde van het complex zit vooral in het herkenbare samenspel van klooster- en schoolgebouwen (ensemblewaarde) en haar historisch belang. Cum Laude belichaamt de katholieke opbloei in het begin van de 20ste eeuw (algemene historische waarde).

Gevel grotendeels intact

Het schoolgebouw wordt momenteel getransformeerd naar 16 grotere woningen (150 - 280 m2) en vijf appartementen (100-175 m2), waarbij de uitstraling van het pand zoveel mogelijk behouden blijft. De gevel blijft bijvoorbeeld grotendeels intact. Door gebruik te maken van moderne, duurzame bouwmaterialen voldoen de woningen tegelijkertijd aan de hedendaagse eisen op gebied van brandveiligheid en thermisch comfort.

Silka Lijmblokken van Xella spelen hierin een belangrijk rol, vertelt Roy van der Heijden, uitvoerder van aannemers Slokker Bouwgroep. ‘Kalkzandsteen is een massief product van steenachtig materiaal. Dat sluit in esthetisch opzicht aan op de stenen kloostermuren. Bovendien hebben de Silka Lijmblokken een hoog warmte-accumulerend vermogen.’

Naden dichten

Slokker Bouwgroep plaatst de lijmblokken van 300 millimeter dik in de uitsparingen van de stenen kloostermuren, bijvoorbeeld in oude deuropeningen. ‘Waar het kalkzandsteen aansluit op het steen, ontstaan naden waar geluid, lucht en warmte doorheen kan lekken. Dit voorkomen we door de wand af te dichten met een nieuw soort PUR-schuim Nillifire van Tremco Illbruck van 1 centimeter dik’, aldus Van der Heijden.

Historie

De Franse kloosterorde Les Filles de la Sagesse (de Congregratie van de Dochters der Wijsheid) gaf in 1923 de opdracht voor de bouw van het complex. Overdag gaven de zusters les in de Kweekschool voor Onderwijzeressen aan de Groesbeekseweg. Op het binnenterrein kwamen hier nog scholen bij voor Lager- en Uitgebreid Lager Onderwijs. De zusters trokken zich ’s avonds terug binnen de kloostermuren aan de Heyendaalseweg. In de jaren ’60 verlieten de zusters het klooster en vanaf 1970 diende het gehele gebouw als school.

Meer informatie
Hier vindt u nog een interessant transformatieproject: de groente- en vleesfabriek Tieleman & Dros uit Leiden is gerenoveerd tot elf moderne woningen.

Bekijk hier alle renovatie oplossingen van Xella.

De woningen en appartementen worden begin 2018 opgeleverd.

#xella #silka #klimaat comfort #renovatie #slider #Slider #Comfort en akoestiek #2017

Laatste berichten

  • Slimmer, groener en efficiënter bouwen in 2025

    De bouwsector kijkt in 2025 uit naar een jaar vol innovaties en uitdagingen. Al jaren kampt de secto

    Lees meer
  • The MusicSpace: 18 innovatieve studio's gebouwd met Ytong

    In september opende The MusicSpace in Utrecht zijn derde en grootste locatie tot nu toe, met maar li

    Lees meer
  • Bouwbedrijf M.J. de Nijs en Xella vinden elkaar op veiligheid

    Xella is, vanwege haar strikte veiligheidsbeleid, door Bouwbedrijf M.J. de Nijs en Zonen gevraagd vo

    Lees meer

Links

 

Links

  • Brandveiligheid
  • Bouwsystemen
  • Digitalisering
  • Duurzaamheid
  • Innovatie
  • Partnership
  • Renovatie
  • LinkedIn
  • Facebook
  • Youtube
  • Google+
2021 Xella International. All rights reserved.

Links

  • Algemene voorwaarden
  • Impressum
  • Data privacy
Prev
Next