BIM: vooral techniek of een andere manier van samenwerken?
Xella houdt elke maand een poll over een bouwthema. Deze keer staat het Bouw Informatie Model (BIM) centraal. Laat ons weten wat u vindt! Over twee weken publiceren we de uitslag van onze poll in deze newsroom.
Voor de verduurzaming van hun bestaande woningvoorraad hebben corporaties veel geld nodig. De bedragen kunnen per woning oplopen tot tienduizenden euro’s. En dan nog is het de vraag of de juiste investeringen gedaan zijn, want inmiddels zijn de piketpalen alweer verzet door brancheorganisatie Aedes zelf. Zij sprak vorig jaar de ambitie uit om in 2050 een CO2-neutrale woningvoorraad te hebben. ‘Maar eigenlijk weten we onvoldoende over wat er uit de markt gaat komen, qua technologie en oplossingen voor verduurzaming’, stelde duurzaamheidscoördinator Robert Arts van de Eindhovens corporatie ‘thuis als eerder op deze Newsroom [link naar blog]. ‘thuis had eind 2017 al haar woningvoorraad op gemiddeld een B-label.
Wat vindt u, hebben corporaties wel de juiste focus met hun collectieve sprint naar B-label?
Bent u het eens of oneens met de volgende stelling:
Er is sprake van een verkeerde focus bij verduurzaming van de woningvoorraad: mik niet op energiebesparing, maar ga voor toevoegen kwaliteit aan woning.
Xella is benieuwd naar uw mening!
Over een maand publiceren we de uitslag van deze poll.